HP JD092B-C - HP Compatible X130 10G SFP+ LC SR Transceiver

în stoc
Disponibilitate:
3 Articol (e) în stoc
Conditie:
Refurbished
Garanţie:
1 an
40,00 €
fara TVA
Cantitate:

nici unul
SFP+, 10GBASE-SR, 850nm, LC, 32 g
ProLabs JD092B-C. SFP transceiver type: Fiber optic, Maximum data transfer rate: 10000 Mbit/s, Interface type: SFP+. Product colour: Stainless steel. Maximum voltage: 3.3 V. Width: 45 mm, Depth: 20 mm, Height: 115 mm. Number of products included: 1 pc(s)

While most optical transceivers are defined by standard bodies or Multi-source Agreements (MSAs), many optical switch and transport OEMs add information in the DOM that require match or the transceiver is not interoperable. ProLabs transceivers are the high-quality, dependable, cost-effective alternative. ProLabs offers all the standard transceiver packages including the code to be interoperable giving you a single source for your transceiver needs.

ProLabs offers an extensive range of optical and copper transceivers to fit your requirements. All transceivers are standards-based and comply with the MSA (Multi-Source Agreement). Transceivers range from 100BASE-FX to 100Gb and cover optical and copper transceivers such as GBIC, SFP, Xenpak, X2, XFP, SFP+, QSFP+, CFP and QSFP28.

ProLabs transceivers are manufactured utilising the highest quality components available. Our commitment to quality means we produce a consistent, standardised product, purpose-built for compatibility with today’s top Original Equipment Manufacturer (OEM) specification.
Mai multe informatii
SFP transceiver typeFiber optic
Data transfer rate (max)10000 Mbit/s
Interface typeSFP+
Multi-mode fiber (MMF) supportedYes
Fiber optic connectorLC
SFP transceiver standardSR
Maximum transfer distance300 m
Wavelength850 nm
Tx power (min)-7 dBmW
Tx power (max)-1 dBmW
Ethernet LANNo
Duplex systemFull
Wavelength-division multiplexing (WDM)Yes
RoHS complianceYes
Colour of productStainless steel
Maximum voltage3.3 V
Operating temperature (T-T)0 - 70 °C
Width45 mm
Depth20 mm
Height115 mm
Weight32 g
Number of products included1 pc(s)
RX sensitivity-12.5 dB

Vă rugăm să selectați țara dvs.



Calitate superioară pentru mai puțini bani.

Achiziționarea unui produs recondiționat de la Kimbrer Computer poate însemna economii semnificative de până la 80% din prețul original de vânzare cu amănuntul al unui model nou, ceea ce face din aceasta o modalitate excelentă de a reduce costurile fără a compromite calitatea. Ne reafirmăm angajamentul nostru față de calitate prin includerea unei GARANȚII STANDARD DE 90 DE UN AN, cu opțiuni de acoperire suplimentară. Pe scurt, cu un produs recondiționat de la Kimbrer Computer, veți primi:

  • Un produs de înaltă calitate la o valoare foarte scăzută
  • O alternativă rentabilă și ecologică
  • Livrare rapidă, direct la dvs. sau la clientul dvs.
  • O valoare mare pentru bani puțini

 

Recondiționat – ce înseamnă?

Un produs recondiționat este, în general, un obiect utilizat și care a avut proprietar anterior. Fiecare produs recondiționat de la Kimbrer Computer a fost inspectat în mod profesional și recondiționat pentru „Categoria A”, piesele defecte fiind înlocuite cu piese originale, pentru a ne asigura că totul funcționează și arată perfect înainte de a fi reambalat și readus pe piață pentru a fi revândut. Deși modelele recondiționate pot prezenta unele semne de uzură, garantăm că produsele sunt întotdeauna:

  • Inspectate, testate și recondiționate în mod profesional de tehnicieni autorizați
  • Toate datele și software-ul sunt șterse, fără a lăsa urme de date care să poată fi recuperate
  • Împachetate și expediate cu atenție în materiale cu descărcare electrostatică (ESD)
  • Echipate cu toate accesoriile și componentele originale (dacă este cazul)